Noorse holebi's mogen trouwen en adopteren.
Noorwegen: De centrumlinkse overheid heeft gisteren een wet geļntroduceerd die homo en lesbische koppels op gelijke voet zet inzake het huwelijk en adoptie, waarbij lesbische koppels ook wordt toegestaan gebruik te maken van kunstmatige bevruchting.
Volgens het Noorse nieuwsagentschap zal de wet de steun krijgen van het parlement. Het is wel niet zeker dat het gebruik van kunstmatige bevruchtings technieken zal worden toegestaan aan lesbische koppels.
"De levens van homo, lesbische en heteroseksuele koppels zijn evenveel waard", zei minister Anniken Huitfeldt. De nieuwe wet is geen zwakmaker van het huwelijk maar wel een versterking".
De wet staat ook toe dat de Noorse Evangelische Lutheriaanse kerk het recht heeft, maar niet de verplichting, om homo en lesbische huwelijken in te zegenen.
Eerder kon je bij ons lezen:
Noorse bisschoppen stemmen pro homo-priesters. (03.10.07)
15.03.08
Bron: holebi.info en afp.news.
Dit bericht is gepost op 15 March, 2008 en 2080 keer gelezen.
Holebi Gids
Ben ik homo? Ben ik Lesbisch? Ben ik Biseksueel? Ben ik transgender? Alles over SOA's en Aids Alles over coming out Organisaties + Cafe + dancing voor Homo Lesbisch Bi en Transgender Homo Lesbi Bi Trans vriendelijke: advocaten, notarissen, therapeuten. Holebi & Trans symbolen Homohuwelijk + Ouderschap in Belgie Holebi & transgender (kinder)boeken en film tips holebi kalender Seksueel gezond als homo met Sensoa AWEL, luistert naar kinderen en jongeren Gay dating
Uitgaan










activiteiten kalender - zelf iets toevoegen
Adverteren op holebi.info ?