HOLEBI POLL

Wie wil jij als Minister President?

Bart de Wever
Elio Di Ruppo

Resultaat

 

 HOLEBI KALENDER

3 september Lesbi Party
Lesbi Party te Antwerpen (info)

4 september Think! Holebi
Think! Holebi te Gent (info)

4 september Lesbi Cafe
Lesbi Cafe te Gent (info)

4 september Holebi Vibes
Holebi Vibes te St-Niklaas (info)

4 september Lesbi Party
Lesbi Party te Oostende (info)

4 september Holebi Bierproef
Holebi Bierproef te Kessel-Lo (info)

5 september Pink Sunday
Pink Sunday te Maaseik (info)

5 september GayMeBoy Party
GayMeBoy Party te Gent (info)

5 september YouGay Party
YouGay Party te Brussel (info)

7 september Travestie Night
Travestie Night te Antwerpen (info)



 

 FORUM LOGIN

Login:       
Paswoord:
                 

 

 CHAT

 

 

 

 Ierland: Spermadonor stopt lesbisch koppel van lange reis met baby.

21 July, 2007 by RockyKido ( 1870 keer gelezen.)



Dublin, Ierland. Een man die spermadonor was voor een lesbisch koppel heeft een wettelijke strijd gewonnen tegen het koppel, zodanig dat zijn ‘zoon’ in Ierland moet blijven.

De uitspraak van het hooggerechtshof was de eerste in Ierland, wat een overwegend katholiek land is en waar de rechten van koppels van hetzelfde geslacht en spermadonoren niet wettelijk worden geregeld. Het lesbische koppel is een burgerlijke verbintenis aangegaan in Engeland. Ze kunnen geen langere periode verblijven in Australië met hun 14maanden oude zoon, zoals ze van plan waren. De vakantie mag maximum 6 weken duren.
Een andere strijd die voor de rechtbank wordt gestreden gaat over gedeeld hoederecht.

Twee gerechtigden, Susan Denham en Joseph Finnegan, oordeelden dat het in het beste belang van de peuter was om in de nabijheid van zijn biologische vader te blijven. De derde gerechtigde, Nial Fennely, ging hiermee niet akkoord. Hij argumenteerde dat er geen bewijs was dat de jongen schade zou ondervinden bij het verlaten van Ierland.

Fennely schreef: “De zaak is volkomen uniek en zonder precedent. Ouderlijke rechten van spermadonors en lesbische ouders worden nergens gedefinieerd in de Ierse wetgeving”.

Geen van beide partijen werd openbaar genoemd bij naam. In Ierland wordt de identiteit bij familiezaken niet openbaar gemaakt.

Het lesbische koppel, een Ierse en een Australische vrouw, beloofden elkaar eeuwige trouw in januari 2006, juist nadat de wet voor burgerlijke verbintenissen van kracht ging in Groot-Brittannië. De Ierse vrouw was zwanger van een Ierse donor, die een contract tekende wat hem bezoekrecht gaf.

De baby werd geboren in mei 2006. Hij heeft de naam van zijn vader als doopnaam. Het lesbische koppel verleende de man een regelmatig bezoekrecht. De druk werd vlug hoger.

Het koppel beperkte het bezoekrecht van de man en kondigde aan dat ze voor een jaar naar Australië zouden gaan. De man diende twee rechtszaken in: één om de reis te beperken en een tweede over gedeeld hoederecht. De tweede zaak zou gehoord worden in de herfst.

De uitspraak van het hooggerechtshof houd het oordeel van rechter Henry Abbott staande, die zei dat het koppel naar Australië kon voor 6 weken en zo voor een soort tussenoplossing zorgde.

Meer holebi nieuws, klik Home.

Eerder kon je bij ons lezen:
Ierland: Legale homo & lesbi partnerregistraties op komst.(18.07.07.)

Bron: 365gay.com en holebi.info
21.07.07.



 HOME   -   ADVERTEREN    -   CONTACTEER ONS  
Copyright ® 2000-2009 http://holebi.info - info|at|holebi.info